فوم

تفاوت فوم پلی اتیلن با سایر فوم ها

مقایسه فوم پلی اتیلن با سایر فوم ها باید اول به خصوصیات این فوم بپردازیم. در زیر اطلاعات پایه ای از این فوم را بر میشماریم.

فوم پلی اتیلن از مهمترین و شاید بتوان گفت از بهترین عایق های حرارتی و رطوبتی و صدا ​می باشد و این امر از ترکیب حباب های ریز هوا در پلی اتیلن ​نشات می گیرد. ​چون ساختار فوم پلی اتیلن سلولی بسته ​داراست معمولا در ​شرایطی که نیاز به وزن کم دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله مزایای آن می توان گفت که این فوم های پلی اتیلن وزن کمی دارند و بسیار سبک می باشند و همینطور خاصیت برگشت پذیری بسیار دارا هستند و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و پایین بودن هدایت حرارتی و جذب زیاد انرژی ​و مقاومت در برابر رطوبت می باشد و عایق صدا نیز هستند.

تفاوت فوم پلی اتیلن میتوان به بیشتر استفاده شدن در عایق کاری های حرارتی و صوتی و ضربه گیری نام برد ولی فوم های دیگر برای صنعت مبلمان و دکوراسیون و کفپوش ها بیشتر به کار برده می شوند .​ و تفاوت دیگر اینکه به دلیل خاصیت تراکم سلولی به عنوان عایق کاری سقف و دیواره و کف ساختمان ها ​مورد استفاده است و همچنین به صورت متالیز شده به همراه روکش های از فلزات از قبیل آلومنیوم برای پوشش نماها و سقف سوله ها نیز کاربردی است . همینطور فوم های دیگر در دماهای مختلف مقاوم بوده و قابل استفاده می باشند ولی این فوم های پلی اتیلن را باید در دماها بین -۳۵و ۹۰درجه به کار برد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *