استفاده از فوم لوله برای عایق کاری :

همانطور که اشاره گردید پلی اتیلن بهترین عایق برای جلوگیری از هدر رفتن سرما یا گرما می باشد.

فوم لوله ای که در سایز های مختلف از 16 میلی متر تا 60 میلیمتر تولید می شود بهترین عایق و بهترین جایگزین به جای پشم شیشه در صنعت تاسیسات و لوله کشی آب سرد و گرم می باشد چرا که این عایق مانع از خروج دمای آب گرمی که در لوله ها حرکت می کند می شود یا برعکس مانع از یخ زدن آب درون لوله در سرماهای شدید می گردد.

 

 

 

موارد کاربرد فوم لوله:

 

  • از فوم های لوله ای در عایق کاری لوله های آب سرد و گرم و تاسیسات ساختمان ها استفاده می شود .
  • فوم های لوله ای در عایق کاری تاسیسات برودتی در صنایع مختلف به کار برده می شوند .
  • از فوم های لوله ای به عنوان محافظ لوله های ساختمان در ساختمان ها برای جلوگیری و ضرب دیدن های احتمالی استفاده می شود .
  • فوم های لوله ای همچنین در صنایع بسته بندی و گل سازی ها و تزیینات نیز به کار برده می شوند .

 

 

 

فوم های لوله ای عایق های مناسبی از لحاظ رطوبت و حرارت و صدا می باشند و هم بسیار بهداشتی می باشند . از این رو ، از آن ها در قطر ها و اندازه های مختلف برای ایزوله کردن سقف های سالن های مرغداری و گاوداری ها و سردخانه ها و همچنین سقف های تولیدی ها و صنایع خودرو سازی کیف و کفش و گل سازی و تولید یخچال و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود . فوم ها به دلیل وزن بسیار پایین و تنوع رنگی و ضخامت بسیار مهم و با اهمیت می باشند و استفاده از آن ها موجب کاهش وزن بناها می باشد . و همچنین به دلیل سهولت در حمل و نقل آن ها می‌توان به راحتی آن ها را در جدا سازی طبقات از قبیل کف و سقف و دیوارهای جدا کننده سالن های بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار داد .

عایق ها و فوم های لوله ای از سایز 16 تا 60 میلیمتر در رنگ بندی های متفاوت وارد بازار می شود و به دلیل انتقال حرارت پایین جهت عایق کاری لوله های ساختمان ها به جای پشم شیشه استفاده می شوند .