مقالات اخیر

فوم پلی اتیلن و محیط زیست

محیط زیست :

محیط زیست به هر جا و مکانی که انسان ها و حیوانات و موجودات زنده زندگی می کنند و قادر به زندگی هستند گفته می شود و بر رشد و نمو و ادراک انسان ها تاثیر می گذارد و حفظ و سیانت از آن بر عهده انسان ها می باشد و در صورتی که آلودگی پیش آید و برای حفظ آن تدابیری اندیشیده نشود مشکلات و بیماری های زیادی برای موجودات زنده به وجود می آید و بسیاری از موجودات زنده در معرض خطر انقراض قرار می گیرند ، بنابرین باید در حفظ و سلامت آن کوشید.
تمامی عوامل تشکیل دهنده محیط زیست به وسیله انسان ها و فعالیت های آن ها شکل می گیرد و آسیب زدن به محیط زیست باعث می شود که زنجیره حیات دچار آسیب های جبران ناپذیر شود .

 

 

 

 

فوم پلی اتیلن :

فوم پلی اتیلن ترکیبی از پلی اتیلن و حبابهای ریز هوا می باشد که خاصیت تراکم سلولی دارند و بر همین اساس بهترین ایزولاسیون و عایق به شمار می روند. این فوم ها در دمای منفی ۳۵ درجه و مثبت ۹۰ درجه قابل استفاده می باشند . در مقابل عوامل فرساینده محیطی و عوامل مخرب شیمیایی از مقاومت ویژه ای بر خوردارند .

 

 

 

 

فوم پلی اتیلن و محیط زیست :

کلیه عایق های حرارتی که وجود دارند از مشتقات گاز و نفت خام تشکیل شده اند . استفاده از مواد بازیافتی در ساختمان سازی باعث می شود که محیط زیست آلوده نشود و این یکی از اصلی ترین مزایای ساختمان سازی به شمار می آید .
پلی اتیلن نو و بازیافت شده اثرات محیطی مناسبی دارد زیرا در ضخانت های خیلی پایین تولید می شود و اگر در تولید یک محصول تمامی پارامترهای محیطی در نظر گرفته شود کمترین اثر تخریبی بر محیط زیست به وجود می آید .
فوم پلی اتیلن ضمن اینکه از هر گونه عوارض جانبی و فیزیولوژیکی برای انسان و محیط زیست مبرا بوده ، در مقابل عوامل مخرب و فرساینده محیطی و مواد شیمیایی و حشرات موذی و حیوانات بسیار مقاوم می باشند .
فوم پلی اتیلن به دلیل ساختار متخلخلی که دارند و همچنین مواد اولیه ای که از آن ها تشکیل می شوند و روش های تولیدشان ، فاقد cfc بوده و بنابرین بر لایه ی اوزون تاثیری ندارند و سازگار با محیط زیست می باشند .
از دیگر اثر مفید فوم پلی اتیلن بر محیط زیست مقاوم بودن در برابر رشد قارچ ها و میکروب ها و حشرات موذی می باشد و بنابرین باعث تخریب محیط زیست به وسیله حشرات مضر نمی شوند.
فوم پلی اتیلن بدون فیبر می باشند و در محیط گرد و غبار ایجاد نمی کنند و غیر سمی نیز می باشند و فرمول شیمیایی عایق های پلی اتیلنی نیز به گونه ای است که در هنگام آتش سوزی بخارهای سمی از خود متساعد نمی کنند و ضریب انتقال آتش در آن ها کمتر از ۲۵ می باشد و ضریب انتقال دود نیز در آن ها کمتر از ۵۰ می باشد .
بنابراین می توان گفت که فوم پلی اتیلن عاری از هرگونه عوارض جانبی و فیزیولوژیکی برای محیط زیست و انسان می باشد.

 

بازگشت به لیست

یک نظر در “فوم پلی اتیلن و محیط زیست

  1. Vernie Urbach گفت:

    I value your willingness to share your knowledge with others; it’s greatly appreciated.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *